Metalaşmış girişimcilik içeriklerinden çok sıkıldım, onların yerine bunları izlemeye başladım.

Girişimciler için 12,5 tane harika YouTube kanalı.

Ben, tipik, sıradanlaşmış girişimcilik içeriğini tüketen türden biri değilim. Tim Ferriss, Gary Vaynerchuk veya Mark Cuban ismini duymaktan artık bıktım. Bunun nedeni bu insanların zeki olmaması değil, isimleriyle ilişkili içerik o kadar metalaştı ki, benim ilgimi çekmiyor. Genellikle, girişimcilere yönelik içerik, gereğinden fazla kullanılan deyişleri ve alışkanlık geliştirme tekniklerini tekrar etmeye dayalıdır. Asi girişimciler akıllıca bir bakış açısına ihtiyaç duyan zeki bir gruptur. Dünyayı algılarını değiştiren ilginç fikirlere maruz kalmak ve keşif duygusu ile kendilerini heyecanlandırmak isterler. Bu yazıyla ilgilerini çekmek istediğim kitle de bu asi girişimciler. Tuhaflığı takdir eden ve tipik bir "hayatımı değiştiren 10 alışkanlık" yazısı ile etkileyemeyeceğiniz tür. Sofistike olanı kolay olana, keşfetmeyi evinin rahatlığında oturmaya tercih eden tür. YouTube genellikle oldukça popülist bir platformdur ve bu çizilmiş yoldan sapmak her zaman kolay değildir. İşte bana gerçekten hoşuma giden bazı YouTube kanalları ve bence sizin de hoşunuza gidecekler.

Startuplar Y Combinator

Mark Zuckerberg’le röportajlar, dünyanın önde gelen startup danışmanlarından ofis saati buluşmaları ve startup konferanslarından seçmeler - Y Combinator'ın geniş sosyal ağıyla desteklenen bir YouTube kanalıdır.

How to Start a Startup

Bir üst düzey startup kurucuları tarafından, çevrimiçi bir kurs gibi yapılandırılmış, bir şirketi nasıl başlatacakları konusunda direkt, eyleme geçirilebilir, gerçek dünya önerileri.

Khosla Ventures

Khosla, dünyanın en iyi risk sermayesi fonlarından biri ve YouTube kanalları, portföylerindeki şirketler ile yaptıkları mükemmel röportajlarla dolu.

Work in Progress

Basecamp'ın kurucusu ve CEO'su Jason Fried ve Highrise'in CEO'su Nathan Kontny'den otantik günlük konuşmalar.

Work in Progress’i beğenirseniz, Nathan’ın kendi startupı, Highrise’ı kurma macerasını anlattığı vlog kanalını da takip edebilirsiniz. https://www.youtube.com/channel/UCDvHTqzl1H6j9JKHiQZn4Cw

Business

Dünyanın en iyi işletme okullarından bazıları, röportajlarını ve derslerini yayınladıkları kendi YouTube kanallarına sahipler. Bakmaya değer.

Stanford Business School

Columbia Business School

Berkeley-Hass Business School

Hikaye Anlatıcılığı

Nerdwriter

Nerdwriter, film, müzik ve medyada hikaye anlatmanın farklı yönlerini ve teknikleri keşfetmeniz için ayrıntılı videolar yaratıyor. Büyüleyici bir kanal ve videolar son derece iyi oluşturulmuş.

Minutephysics

Bu kanal, elle çizilmiş animasyonlarla 1 dakika içinde karmaşık fizik konseptleri açıklıyor. Her fikrin bir dakikalık mizahi bir YouTube videosuna nasıl indirgenebildiğini görmek harika.

Tasarım & Geliştiricilik

Flux

Çok iyi tanınmış bir platformda nispeten az bilinen bir kanal. Flux'ta Ran Segall tasarım tecrübesini vlog formatında paylaşıyor ve bu kanal bir harika. https://www.youtube.com/channel/UCN7dywl5wDxTu1RM3eJ_h9Q

DevTips

Geliştirici olmayan insanlar için geliştirme merkezli pek YouTube kanalı yok. DevTips nadir bulunan bir şey: süper basit, ancak programlamanın her şeyiyle ilgili derinlemesine öğretici videolar.

TED Talks

Muhtemelen TED Talks’u bilirsiniz: ilginç fikirleri paylaşan akıllı insanların videoları. İşte doğrudan iş hayatı ve girişimcilikle ilgili bazı videolar.Kaynak: https://blog.yalabot.com/i-got-sick-of-commoditized-content-for-entrepreneurs-heres-what-i-started-watching-instead-cdf9a5b28652